Kazdağları Safari Turu

Murat Çamoğlu Mtcyazilim

17 Nisan 2022

Yorum yapılmamış

Bölgemizin ve dünyanın en temiz oksijenlerine sahip olan Kaz Dağları ormanları ve doğa harikalarıyla tatil deneyiminizi arttırıyor. Kaz Dağları tarihi, efsaneleri ve doğasıyla hayranlık uyandıran, jip safari turları ile bu doğa harikası ormanları, göletleri, akarsuları oksijenin kaynağı Kazdağlarını Hasan Boğuldu ve Şahindere Kanyonu gibi bir çok doğal harikayı deneyimleme fırsatını sizlere sunuyor.

Kaz Dağları tarihi, efsaneleri ve doğasıyla hayranlık uyandıran, jip safari turları ile bu doğa harikası ormanları, göletleri, akarsuları oksijenin kaynağı Kazdağlarını Hasan Boğuldu ve Şahindere Kanyonu gibi bir çok doğal harikayı deneyimleme fırsatını sizlere sunuyor.

İda Dağı

Kazdağı kültürel geçmişi Bronz Çağı’na kadar giden bir birikime sahiptir. Antik Çağ’da İda adıyla anılan dağ kütlesi Yunanistan’daki Olympos Dağı’ndan sonra Yunan kültürünün en kutsal ikinci dağıdır. Zeus’un Olympos’tan sonra en çok vakit geçirdiği yer olan İda, aynı zamanda Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine de ev sahipliği yapmıştır.

 

Antandros Antik Kenti

 

Antandros Antik Kenti,, Edremit’in Altınoluk Mahallesi’ne 2 km. uzaklıkta yer alan önemli bir Troas kentidir. Mysia ile Troas arasında uzanan yolu kontrol eden stratejik bir konumda yer alan Antandros’un kuruluşu, bazı antik yazarlara göre Troia Savaşı’nın öncesine kadar uzanmaktadır. 2000 yılında yüzey araştırmasıyla başlanan akademik kazı çalışmaları, 2007 yılından itibaren bakanlar kurulu kararı ile devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.
tr_TRTurkish